Astroloji

Yay Burcu Özellikleri

Yazar  | 

Nerede, nasıl davranacağını bilmeyen ve bunu da bir marifet sayan, başkalarının kafasını ezmekten hoşlanan kimselerdir. Anlaşılmayı, tanınmayı, bilinmeyi severler. Bunun için de ellerinden geleni yaparlar. Ama birçok çelişkileri vardır. Çevreleri kalabalıktır.

İyi bir gözlemcidirler. Belirli amaçlan, idealleri olan; mantıklı, maddî değerlere önem veren, ayaklarını yere sıkıca basan kimselerdir. Ancak, devamlı olarak değişen bir avın peşindedirler. Onlar için hayat baştan sona bir maceradır. Avlana avlana yollarında ilerlerler, daima yeni ufuklara ulaşmaya çalışırlar. Bu açıdan talihlidirler. Çünkü sık sık yenilenen idealler insana yaşama zevki ve sevinci verir.

Hayatı seven, neşeli, dürüst, açık sözlü, dost canlısı, kendine güvenen, pek çok şey başarabileceğine inanan, korkusuz, atılgan kimselerdir. Herkes gibi yanılırlar, ama bundan dolayı üzülmezler. Çünkü her günün yine yeni güzellikler getireceğine inanırlar. Kendi başlarına olgunlaşmayı isterler. Biriken tecrübelerinden yararlanırlar. Ancak, çok iyi niyetli oldukları için ilişkilerinde daima yanılabilirler. Çünkü insanları çok sever ve güvenirler.

Bir şeyin sonucunu başkaları görmeden, onlar görebilirler, çünkü zekâları bir yay gibi gerilmiştir. Yollan ise, tıpkı yaydan çıkan ok gibi dümdüz, dosdoğru bir yoldur.

Kumara eğilimlidirler. Riske atılmaya bayılırlar. Atları da severler.

Onlar için; “Sorumsuz, serseri ruhlu ve güvenilmezdirler!”, “Bir kuş kadar hafif ve özgür, bir deniz kadar engin, bir çelik kadar dayanıklıdır!” diyenler de vardır. Onlara göre; “Hayat, hayat içindir!”

Kaynak(yayburcu.org)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir