Moda

Yaz Gözlük Modası

Yazar  | 

2015 Yaz gözlük koleksiyonlarında, tasarımcıların özgün çizgilerinin belirgin bir biçimde hissedildiği, sınırları zorlayan, yenilikçi bir duruş gözler önüne seriliyor.. 2015 yazında yoğun şekilde görmeye hazırlandığımız alternatif renkler, keskin hatlar, soyut desenler ve vintage esintiler sıcak ve güneşli günleri domine edecek.

DSQUARED2

Moda dünyasının en ünlü ikizleri, DSQUARED2 markasının yaratıcıları Dean ve Dan Caten kardeşlerin, cüretkar ve çarpıcı stilleri gözlük tasarımlarında da kendini hissettiriyor. 2015 yazında bizleri geçmişe sürükleyen cat-eye tasarımlarda Dsquared2’in kuralları zorlayan, asi duruşu, 166 modelinde nötr renk ve desenlerle dengeleniyor.

TOM FORD

Stil tartışmalarının çok ötesinde yer alan Tom Ford, geniş ve yuvarlak biçimi ile iddiasını ortaya koyan tasarımlarda alıştığımız ustalığını gözler önüne seriyor. Sıra dışı dizaynları ile gelenekselliğe meydan okuyan Tom Ford, son yıllarda sıkça rastladığımız clip-on modelleri, kendine has yorumu ile yazın en hit tasarımları arasına şimdiden katıyor.

HALLY and SON

Doğa temasını vurgulayan toprak tonlarının yanı sıra şaşırtıcı metal öğelerin göze çarptığı Hally and Son’ın yeni koleksiyonunda, yazın hitlerinden olmaya aday modeller vintage esintileri günümüze taşımaya devam ediyor. 2015 yazına damgasını vurmaya hazırlanan 556 modelinin çarpıcı altıgen formu, oldukça iddialı.

ITALIA INDEPENDENT

Özel “Drops” boyama tekniği, Italia Independent’ın risk almaktan korkmayan ve yenilikçi yanını gözler önüne seriyor. Bu özel teknik ile gözlüğün yüzeyine 3 boyutlu bir görünüm ve dokunma hissi kazandırılıyor. Tasarımda klasiğin dışına çıkmaktan korkmayanlara özel tasarlanan 90DP ve 900DP modelleri şimdiden 2015 yazının hit modelleri arasına girdi bile.

Geniş ve cesur hatlar

Yazın sıkça karşılaşacağımız geniş tasarımlarda, şaşırtıcı boyut denemeleri sürpriz renklerle mükemmel bir buluşma gerçekleştiriyor. Italia Independent 911 ve 912 modelleri, benzersiz doku özellikleri ile keskin hatlı cesur tasarımlarda bir adım öne çıkıyor.

Yuvarlak hakimiyeti

Gözlük tasarımında yuvarlak hatlar, bu sezonun da önde gelen trendleri arasında yer alıyor. Italia Independent’ın kendine özgü desenleri ile deneyimsel bir hale bürünen modeller, 2015 yaz trendlerinde ön plana çıkıyor.

70’ler havası…

Son dönemde moda dünyasında sık sık gördüğümüz 70’ler havası, cat-eye formlu 907 modelinde Italia Independent’ın farklı yorumu ile gözler önüne seriliyor.

Kaynak(ModaTürkiye)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir