Makyaj & Cilt Bakımı

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yazar  | 

Yaz geldi. Cildimiz yoğun güneşin ve sıcakların etkisiyle her zamankinden daha fazla bakıma ihtiyaç duyuyor. Yaz sıcaklarında makyaj yapmak ise ayrı bir sorun. Tere ve sıcağa maruz kalan, yorulan cildimize doğru makyajı uygulamak her zamankinden daha zor.

Düğün ve davet organizasyonlarının arttığı yaz döneminde makyaj yapımına dair birkaç tüyoya hepimizin ihtiyacı olabilir. Birçok dünya yıldızının güzellik koçu Serena Goldenbau’ya göre fresh renklerdeki sade bir makyaj yaz sıcakları için en ideal seçim. Gözler için turkuvaz, mavi, mor ve beyaz eyeliner, far ve allık için kayısı rengi çok revaçta. Dudaklarda ise pembe, portakal rengi ve dut rengi en çok kullanılacak renkler arasında gösteriliyor. Düğün törenlerindeyse altın rengi çokça kullanılacak. Gözler için güle bakan altın, kaşmirle renklendirilmiş altın, allık olarak bronz altın ve gül rengi, ruj içinse bal rengi, gül ve kayısı renkleri tercih edilecek.

İdeal makyaj tüyoları

1. Yoğun ve ağır makyajdan kaçının. Fazla pudra ve fondöten, sıcak ve terlemenin etkisiyle cildinize yağlı bir görünüm verebilir.

2. Yüzünüzün her tarafına pudra ve fondöten sürmektense sadece kusurlu olan yerleri kapatın. Gözeneklerinizin nefes almasını sağlayın.

3. Kremimsi sıvı fondötenler yaz sıcaklarında cildinizi daha az yoracaktır. Parlayan bölgeleri hafif pudra ile kapatın.

4. Yaz dönemindeki düğün davetlerinde suya dayanıklı ürünler kullanın. Yüzünüzde hafif ve renkli malzemeler, gözde ise kesinlikle suya dayanıklı siyah bir maskara tercih edin.

5. Yüzünüzde sert çizgiler ve keskin kontürler oluşturmayın. Doğal ifadenize yakın yumuşak geçişli bir görünüm elde etmeye çalışın.

6. En önemlisi ise sağlıklı ve nefes almaya devam eden bir cilt için; akşam saatlerinde cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir