Evlilik & İlişkiler

Yeni Bir İlişkiye Başlamadan Önce Düşünmeniz Gerekenler!

Yazar  | 

Hepimiz farklı ilişkiler yaşadık ve çok şey tecrübe edindik. Ama ilişkilerimizin daha en başında yaptığımız o büyük hatayı hiç fark edemedik. Bir ilişkiyi bitirip diğerine başlarken hiç düşünmeme huyumuzdan bahsediyorum.

İlişkilerimiz güzel başlıyor ama her zaman mükemmel şekilde sürmüyor. Ayrılıklar yaşanıyor. Bu çokta normal bir durum. Ancak bir ilişkiyi bitirip diğerine başlarken düşünmemiz gereken önemli şeyler var….

1- Onu Unuttum Mu?

Bir ilişkiye başlarken asla birine inat olarak başlamamalısınız. O kişiyi unuttuğunuzdan emin olun ve ona göre hareket edin. Aksi taktirde yine sonucu hüsran bir ilişki yaşamış olursunuz. Eskiyi tamamen atlatabildikten sonra yeni bir şeylere başlamanız daha sağlıklı bir davranış.

2- Yalnız Olmaktan Mutlu Muyum? Yeni Bir İlişkiye Hazır Mıyım?

Eski ilişkiniz yeni bitti ise hemen yeni bir ilişkiye başlamanız sizi yanlışa düşürür. Bir düşünün. Belki de bir süre yalnız olmak size daha iyi gelecek. Özgürlüğünüzün tadını çıkarıp biraz da eski hatalarınızdan ders alıp yeni aşklara yelken açarsanız olgunlaşırsınız.

3- Hislerin Ne Söylüyor?

Karşımdaki insandan gerçekten hoşlanıyor muyum? diye sormalısınız. Hislerinizden emin olun. Yoksa gerçekten pişman olursunuz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir