Psikoloji

Yeni Yılda Yeni Başlangıçlar Yapın!

Yazar  | 

Yeni bir sene geliyor. Hepimiz acı ve tatlı bir sürü olay ile yaşantımızı sürdürdük. Gelen her yeni yıl bize bir şeyler kazandırdı bu kesin. Hepimiz her defasında kendimize yeni kurallar koyduk. Bu yıl bunları başaracağım. Kendimi şurada görüyorum cümleleri havalarda uçuştu. Yaptık mı? belki hepsini değil. Ya da hiçbirini yapamadık. Ama hep çabaladık. Çabalamak bu hayatta belkide bir bitki gibi yaşamamamız için en büyük etken. İnsan kendine yenilikler katmalı. Hedefler belirlemeli ki hayattan bir tat alabilsin.

Kimimiz yeni bir aşk diliyoruz yeni seneden. Çünkü önceki seneler bu konuda çok yara aldık. Doğru kişiyi bulamadık belkide… Bu yıl hayatın onu karşımıza çıkartmasını diliyoruz. Umarız da olur. Kimimiz iyi bir iş dileyecek. İşe sahip olanlar işinde yükselmek isteyecek. Hepimizin dilekleri var. Onların peşine düşün. Vazgeçmeyin asla. Bu hayata bir defa geliyoruz. Hırslarınız uğruna savaşmaktan çekinmeyin.

Dileriz ki bu yıl seneler sonra çocuklarınıza anlatacağınız “o” yıl olur. Herkese ideallerinize ulaştığınızı anlatacağınız o sene 2016 olur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir