Makyaj & Cilt Bakımı

Yorgun Görünümünüzü Gizleyecek Makyaj Tüyoları!

Yazar  | 

Kötü bir gece geçirmiş olabilirsiniz. Yorgunluk ve halsizlik tüm vücudunuzu sarmış olabilir. Ama kadın olmak güçlü olmaktır. Bir makyaj ile kendinizi toparlayabilirsiniz. İşte yüzünüzde ki mor halkaları kapatacak ve sizi daha dinç gösterecek makyaj tüyoları…

Koyu Halkaları Saklayın!

Eğer uykusuz bir gece geçirdiyseniz sizi ele verebilecek şeylerden biri göz altında ortaya çıkan koyu halkalardır. Koyu halkaları kapatmak için hemen kapatıcınıza uzanmayın. Bunun yerine “color corrector” yani renk eşitleyici kullanabilirsiniz. Göz altındaki renk farklılığını onu nötr hale getirebilecek bir renkle harika şekilde yok edebilirsiniz. Renk çemberinde turuncu, mor rengin karşısında bulunur ve mor rengin üzerine uygulandığında onu kapatır. Turuncu yada şeftali tonlarında bir renk eşitleyiciyle koyu görünümden kurtulabilirsiniz. Üzerine de fondöten yada kapatıcı uygulayabilirsiniz.

Kaşlarınızı Kaldırın

Kaşlarınızı doldurup, kaş kemiğine aydınlatıcı uygulayarak daha kalkık göstermek belki aklınıza gelebilecek en son makyaj hilesi ancak sizi daha zinde göstereceği kesin. Uykusuz geçen gecenin sizde bıraktığı yorgun görüntüyü kapatmak için göz ve göz çevresine özen göstermelisiniz. Kaş kemiğinize az miktarda kapatıcı yada aydınlatıcı sürdükten sonra doğal görünmesi için iyice dağıtmayı unutmayın.

Kahverengi Göz Kalemi Kullanın

Her zaman kullandığınız siyah göz kalemi, yorgun göründüğünüz bir gün için pek uygun bir makyaj malzemesi değildir. Bunun yerine gözlerinizi daha açık gösterecek olan kahverengi bir göz kalemi kullanabilirsiniz. Doğal görünmesi için dağıtmayı unutmayın. Sadece gözünüzün üst tarafına, kirpik diplerine doğru uygulamanız daha iyi bir görünüm sağlayacaktır.

Kirpiklerinizi Uzatın

Kirpiklerinin uzun ve dolgun görünmesini kim istemez ki. Yorgun göründüğünüz zamanlarda maskara sürmenin önemi daha da artıyor. Kirpiklerinizi tek tek yakalayan ve uzun gösteren bir maskara tercih edin. Öncesinde kirpik kıvırıcı da kullanabilirsiniz. Kirpikleriniz ne kadar yukarıda görünürse, gözleriniz de daha iri ve açık görünecektir. Bu da sizi uykunuzu almış gibi gösterebilir.

Göz Pınarlarını Unutmayın

Gözlerinizi daha aydınlık ve canlı gösterecek olan bir diğer makyaj hilesi de göz pınarlarına uygulayacağınız aydınlatıcı. Yorgun göründüğünüz günlerde gözlerinizin iç köşelerine aydınlatıcı yada açık renkli bir far uygulamayı unutmayın. Doğal görünmesi için dağıtmalısınız.

Yanaklarınızı Renklendirin

Uykusuz kaldıysanız yüzünüzün rengi atmış görünebilir. Canlı ve zinde görünebilmek için yanaklarınızı biraz renklendirmelisiniz. Zaten makyaj yaparken allık kullanıyor olabilirsiniz ama daha doğal görünen, şeftali tonlarında bir allık tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Bu sizin makyaj yapmış gibi değil de, sağlıklı görünmenizi sağlayacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir