Psikoloji

Yorgunluğa Sebep Olan 7 Günlük Alışkanlık!

Yazar  | 

Artık hiçbir yere yetişemiyorsanız ya da tüm yakın arkadaşlarınız zombi gibi görünüyorsun demeye başlıyorsa yanlış yaptığınız bir şeyler var demektir. Gün içerisinde kendinizi zorladığınız davranışlar aslında enerjinizi ve vücut direncinizi kırıyor. Kendinizi yorgun ve halsiz hissetmenizi sağlayan bu davranışlar bakalım neymiş…

Su yerine farklı şeyler içmek

İşyerinizde ya da evinizde çay, kahve, meyve suyu gibi içecekleri mutlaka her gün tüketiyorsunuz fakat atladığınız bir şey var. Bu içeceklerin hiçbiri suyun yerini tutmaz. Yeteri kadar su içmezseniz kendinizi bitkin hissetmeniz çok normal. Bu duruma susuz kalan çiçeğin halini düşünerek dikkat edebilirsiniz. İnsan vücudunun suya çok ihtiyacı var ve bizi ayakta tutan büyük bir etkende bu.

Eller havaya

Hareketsiz kalmak yaptığımız en büyük hata. Hantallaşıp halsiz kalmamıza sebep olan durumlardan biri de bu. Hareket vücuda direnç kazandırır. Su tüketimi ile de vücudunuz gelişir ve kendinizi daha zinde hissedersiniz.

Yemek yemeyi unutmak büyük hata

Öğün atlamak sağlık için yapacağınız en zararlı şey. Zaten yemek yemediğinizde kendinizi gergin ve sinirli hissedersiniz. Buda enerjinizi olumsuz etkiler. Bu sebeple özellikle kahvaltı öğününü atlamamanızı tavsiye ederiz.

Endişelenmek bir şey değiştirmez

Olaylara karşı tutumunuz “ne olacak şimdi? ” tarzında ise her konuda çabuk endişelenen birisiniz demektir. Endişe insanı üzer ve gerer. Biraz cool olmayı öğrenmek zorundasınız.

Uzun geceler kabusunuz olmasın

Kız kıza ev partileri yapmak, sabahlara kadar film izleyip kahve içmek hemen hemen hepimizin yaptığı aktiviteler arasında. Ancak uyumamak ciddi bir problemdir ve tüm günlük rutininizi etkiler. Bir şeyleri çabuk idrak edemezsiniz ve adapte olma güçlüğü çekersiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir