Makyaj & Cilt Bakımı

Yüz Şeklinize Göre Makyaj Yapın

Yazar  | 

Makyaj yapmayı tüm kadınlar sever. Fakat her makyaj da doğru değildir. Sizlere bu yazımızda yüz şeklinize göre doğru makyaj uygulamanın inceliklerini anlatacağız .Hangi yüz tipine nasıl makyaj yapılır? Sorusunun cevabı işte burada!

Oval yüzler

Bu tarz yüzlerde cilt tonunuza uygun bir fondötenle teninizi makyaja hazırlayın. Eğer cildinizde sizi rahatsız eden kusurlar varsa ve boyutu büyükse fondöten öncesi kusurunuzun görünümünü azaltmak ve cildinize aydınlık vermek için aydınlatıcı kullanın .Yüzünüze canlılık ve renk kazandırmak için bir allık yardımıyla elmacık kemiklerinizi belirginleştirin.

Yuvarlak yüzler

Genelde daha az belirgin elmacık ve çene kemikleri var. Bu yüzler için mat bronzlaştırıcılar kullanmak gerekir. En iyi etki için, alına, çene kemiğinin alt kısmına ve çene hattı boyunca biraz bronzlaştırıcı pudra sürebilirsiniz. Sonra fırça yardımıyla çene kemiğinden şakaklara doğru yukarı hareketlerle yayın.

Genellikle yuvarlak yüzlü kadınlara daha koyu tonlarda saç rengi tercih etmeleri ve düz ya da dağınık bob kesimle veya ideal olarak omuz hizasında kullanmalarını tavsiye ederim. Yuvarlak yüze sahip kadınlar aşırı kavisli kaşlardan kaçınmalıdır.

Köşeli yüzler

Allık fırçasını elmacık kemikleri üzerinde yukarı doğru hareket ettirmeden döndürün. Köşeli çeneyi gizlemek için size bir hile: yumuşak, yuvarlak bir yay çizmek otomatik olarak çenenin daha yumuşak görünmesini sağlayacaktır. Kaşlar nazikçe köşeli veya kıvrımlı olmalı.

Kalp şeklinde yüzler

Kalp şeklinde yüze sahip kadınların genelde biraz daha köşeli bir çenesi vardır ve renkleri çok dikkatli kullanmaları gerekir. Makyajları çok açık olmalıdır, yoksa küçük bir yüzü ezebilir. En hoş görünecek saç stili hafif yuvarlak kesimlerdir. Dikkatleri sivri çeneden başka bir yere çekmek için gözlere daha ağır bir makyaj yapılabilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir